دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

10 دلیل که کسب و کارتان به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد

اکثر کارفرمایان تاثیر دیجیتال مارکتینگ و شبکه های اجتماعی Facebook، Instagram و .. در رشد و حفظ مشتریان را می دانند .اما با مشکلات و موانعی که بر سر راهشان قرار میگیرد از کنترل این بخش حیاتی شغلشان صرف نظر می کنند.ما به شما پیشنهاد میکنیم هر چه سریعتر بخش کسب و کار سنتی را با بخش دیجیتالی حرفه تان ادغام و هماهنگ کنید. در ادامه 10 دلیل که ممکن است شما به یک استراژی دیجیتال نیاز داشته باشید را ذکر میکنیم.

1.نرسیدن به اهداف

شرکت های فاقد استراتژی دیجیتالی امکان تعامل و ایجاد ارتباط آنلاین با مشتریان دائمی و جدید خود را ندارند. نبود منابع کافی در جمع آوری اطلاعات مشتریان امکان تجزیه و تحلیل رفتار مخاطبین را از بین میبرد و دستیابی به اهداف دچار مشکل خواهد شد.

2. از دست دادن سهم بازار آنلاین و مشتریان ارگانیک

به هیچ عنوان تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین را دست کم نگیرید. با استفاده از ابزارهای دیجیتال میتوان به هدف جستجو مخاطبین در موتور های جستجو گر پی برد و آنها را به سایت خود جذب کنید.

3.عدم حضور شما محل حضور رقبای جدید و گرفتن سهم بازار دیجیتال شما خواهد شد

4. پیشنهادات ارزشمند شما ( تخفیف ها،جوایز و حتی خدمات ویژه ) آنلاین نیستند

شما می توانید متناسب با اهداف مشتریان ثابت و جدید خود پیشنهادات و خدمات خودتان را در محتوایی جذاب ارائه کنید. توسعه استراتژی بازاریابی محتوایی موجب جذب مخاطبین جدید می شود و همچنین مشتریان قدیمی را به همراهی و وفاداری ترغیب می کند. تولید و نشر محتوای ارزشمند مخاطبین را از در موتور های جستجو، شبکه های اجتماعی مختلف فیسبوک،اینستاگرام و …به سمت وبلاگ شما هدایت میکند.

5. شما مخاطبین آنلاین خود را به اندازه کافی نمی شناسید.

با استفاده از ابزارهای دیجیتال بازخورد کاربران ،حجم بازدیدکنندگان و آنچه آنها فکر می کنند را بدست می آورید و متوجه نقاط ضعف وب سایت خود می شوید.

6. کسب و کار یکپارچه ندارید

بهترین عملکرد یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی زمانی است که رسانه های دیجیتال و سنتی و درگاههای پاسخگویی به مشتریان بصورت یکپارچه عمل کنند. بعد از اتمام تحولات دیجیتالی،فعالیت بازاریابی دیجیتالی کسب و کارتان بخشی معمول از برنامه تجاری شما خواهد بود.

7. اختصاص منابع مالی ناکافی به بازاریابی دیجیتالی

برخی کارفرمایان از نظر مهارت و نیروی متخصص دیجیتال مارکتینگ مشکلی ندارند ولی اعتقادی به صرف هزینه در این بخش ندارند.!! قطعا رقابتی دشوار پیشرو خواهند داشت.

8. کپی کردن مسیر بازاریابی رقبا

با وجود منابع کافی مالی و انسانی استراتژی بازاریابی دیجیتال منحصر بفرد برای کسب و کارشان ندارند. با خرید انواع ابزارها مشابه بازار یابی دیگران را کپی میکنند.

9. به روز و فعال نیستید

حتی بزرگترین برندها از جمله گوگل روشهای جدید را برای حفظ مخاطبان آنلاین خود بکار میبرند.

10. بهینه سازی را انجام نمی دهید

تقریبا همه مشاغل دارای وب سایت هستند. اما به بهینه سازی آن اهمیت نمی دهند. یا وقت لازم برای بررسی و عمل به آنها ندارند.هنگامی که یک استراتژی شما را قادر می سازد که اصول را به درستی دریافت کنید.می توانید به پیشرفت مستمر جنبه های اصلی مانند بازاریابی جستجو،تجربه کابر سایت ،ایمیل و بازاریابی در شبکه های اجتماعی بپردازید.

با توجه به دلایل ذکر شده داشتن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ و ایجاد شبکه بازاریابی قدرتمند از پر اهمیت ترین اهداف تجاری هر کسب و کاری است که می خواهد در فضای رقابتی امروز رتبه برتر باشد. برای شروع گروه با ما همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *